Roleta – KLASIK – Pružinový mechanizmus

Napriek tomu, že pružinový mechanizmus má dlhoročnú tradíciu, zabudnite na kvalitu 70 a 80 rokov. Súčasné samotoče s pružinami sú kvalitné a spoľahlivé, zaisťujúce plynulé ovládanie rolety. Dnešné rolety neznamenajú len zatienenie alebo zatemnenie , ale sú súčasťou Vášho bytu, kancelárie, triedy, laboratória.
 
 

Roleta s retiazkovým mechanizmom

Retiazkový mechanizmus je príkladom vyššej miery Vášho komfortu a pohodlia. Tento druh ovládania je veľmi spoľahlivý. Retiazkový mechanizmus Vám umožní zastaviť roletu v akejkoľvek polohe. Ovládaciu retiazku je možné montovať vpravo alebo vľavo v závislosti od prístupu k oknu.

 
 

Rímska  roleta

Rímska roleta je špičkový výrobok a doplnok Vášho okna. Vyťahovaním látky sa vytvára efektné riasenie. Údržba je jednoduchá. Materiály sa dajú prať , sú vhodné pre alergikou. Látka je pripevnená k hliníkovému profilu suchým zipsom . Ovládanie rímskej rolety je pomocou retiazky. Zastavenie látky je možné v akejkoľvek polohe.

 
 

Roleta do strešného okna

Roleta je s pružinovým mechanizmom. Používa sa do stále pribúdajúcich podkrovných izieb a nadstavieb. Základom rolety je duralový samotoč s pružinou. Výber textílií je široký, od dekoračných tkanín, po materiály s tepelnoizolačnými vlastnosťami. Rolety do strešných okien významnou mierou zabraňujú prehrievaniu  interiéru obzvlášť v letných mesiacoch. Ďalšou dôležitou vlastnosťou týchto roliet je, že chránia zariadenie podkrovia pred UV žiarením.

 
 

Roleta s krycími lištami

Netreba zabúdať, že hlavnou vlastnosťou roliet je ich schopnosť dôkladne zatieniť. Tým najlepším dôkazom je roleta s krycími lištami. Lišty po stranách zabraňujú prenikaniu svetla do interiéru. Pri vhodnom výbere látky sa miestnosť môže zmeniť na tmavú komoru, laborátorium, ale predovšetkým miestom na Váš oddych. Montáž tejto rolety sa vykonáva priamo na plastové okno do zasklievacej lišty. Ovládanie rolety je pomocou retiazky. Zastavuje v akejkolvek polohe. Ovládanie je možné montovať vpravo resp. vlavo.

 
 

Posuvné panelové steny 

V súčasnosti  tento druh zatienenia považujeme za novinku. Poskytuje zákazníkom neobvyklé možnosti a vysokú mieru originality a vkusu. Základom sú vertikálne pásy textílie, ktoré sú v širokej farebnej škále. Konštrukcia je z hliníku a umožňuje kombinácie podľa veľkosti steny 2 až 5 kolajničiek. Výhoda tohto druhu zatieneia je jeho jednoduchá montáž, lahká obsluha, elegantný vhľad. Jednotlivé panely sa pripevňujú pomocou suchého zipsu.